پشتیبانی کنکور یادوین

یادوین تلنگری نو در آموزش ایران!

همه افرادی که قصد شرکت و کسب رتبه مناسب در کنکور را دارند، مدت‌ها پیش از این آزمون نفس‌گیر، به تحقیق در رابطه با راه‌های موفقیت می‌پردازند. اگر شما هم به‌عنوان فردی هدفمند به‌دنبال کسب موفقیت در این آزمون سراسری هستید، بهتر است با پشتیبان کنکور و میزان اهمیت آن آشنا شوید. در واقع مشاور و پشتیبان کنکور، فردی آگاه است که به شما کمک می‌کند تا با نحوه تست‌زنی و همه نکات مهمی که برای موفقیت در کنکور به آنها نیاز دارید، آشنا شوید. بدون وجود پشتیبانی ماهر و مجرب، برای رسیدن به رتبه دلخواه و انتخاب رشته مناسب، با سختی‌های زیادی مواجه خواهید شد. در ادامه مطلب با ویژگی‌ها و میزان اهمیت پشتیبان کنکور سراسری آشنا شوید.

02191690978

پشتیبان کنکور کیست و چه وظایفی دارد؟

در رابطه با این سوال که پشتیبان کنکور چیست، باید بگوییم که مشاور و پشتیبان کنکور، فردی باتجربه و دارای دانش کافی بوده و به شما کمک می‌کند تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود، مسیر موفقیت در کنکور را بهتر و سریع‌تر طی کنید. در ادامه با برخی از وظایفی که مشاور طی فرایند مشاوره کنکور بایستی انجام دهد آشنا می‌شویم.

  • مشاور کنکور سراسری با شناسایی توانایی‌های دانش‌آموز به او کمک می‌کند که بهترین رشته و دانشگاه را انتخاب کند.
  • از دیگر وظایف مشاور، راهنمایی و برقراری ارتباط مناسب با سایر اعضای خانواده و شرح وظایف آنها برای کمک به دانش‌آموز به‌منظور کسب رتبه مناسب است.
  • پیگیری و آگاهی از کلاس‌های کنکور، زمان مدرسه، برنامه درسی و… از دیگر وظایف پشتیبان است. در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف او پیگیری وضعیت دانش‌آموز و رها نکردن او در مدت زمان آمادگی برای کنکور است.
  • یکی دیگر از وظایف مهم پشتیبان آموزش نحوه مطالعه، روش‌های تست‌زنی، افزایش کیفیت مطالعه و سرعت تست‌زنی و… به دانش‌آموز است.

با ۹ ویژگی پشتیبان خوب آشنا شوید

مشاور و پشتیبان مناسب از ویژگی‌های متعددی برخوردار است. در صورتی که پشتیبان شما فاقد این ویژگی‌ها باشد، قطعاً تأثیر لازم را در موفقیت شما نخواهد داشت. در ادامه با ویژگی‌های پشتیبان خوب آشنا شوید.

۱. در دسترس بودن

در مدت زمانی که دانش‌آموز برای آزمون سراسری آماده می‌شود، ممکن است با مشکلات مختلفی در نحوه مطالعه، تست‌زنی و… مواجه شود. در صورت بروز این مشکلات، اولین نیاز دانش‌آموز، برقراری ارتباط با پشتیبان و دریافت مشاوره مناسب است؛ بنابراین در دسترس بودن و پاسخگویی در زمان مناسب، یکی از ویژگی‌های مهمی است که پشتیبان خوب باید از آن برخوردار باشد.

۲. ارائه مشاوره انگیزشی

پشتیبان کنکور، علاوه بر آنکه باید نکات درسی و تست‌زنی را به دانش‌آموز یادآور شود، باید در حفظ روحیه خوب او نیز کوشا باشد. مشاوره انگیزشی، به دانش‌آموزان کمک می‌کند که در صورت از دست دادن روحیه خود، مجدداً امیدوار و پرقدرت این مسیر دشوار را ادامه دهند.

۳. داشتن سابقه موفقیت در کنکور

اگر شخصی که به‌عنوان پشتیبان و مشاور کنکور فعالیت می‌کند، خود دارای رتبه مناسبی نباشد و در واقع در کنکور سراسری به موفقیت نرسیده باشد، مشاوره‌های او تأثیر لازم را روی دانش‌آموز نخواهد گذاشت. زیرا در وهله اول، خوده پشتیبان باید در این زمینه به موفقیت رسیده باشد تا دانش‌آموز بتواند به او به‌عنوان فردی موفق، اعتماد بیشتری پیدا کند.

۴. دارای تجربه کافی

اگر به‌دنبال مشاور کنکور مناسب هستید، بهتر است شخصی مجرب در این زمینه را انتخاب کنید. زیرا برخی از افراد از تجربه کافی برخوردار نیستند و مدت زمان کوتاهی برای درآمدزایی به این کار مشغول می‌شوند. اما در مقابل، مشاورانی که از تجربه کافی در این زمینه برخوردارند، پشتیبان بهتر و موثرتری برای شما خواهند بود.

۵. داشتن اطلاعات به‌روز و لازم

از آنجایی که کتاب‌ها و منابع مطالعات متنوعی در کنکور وجود دارد، پشتیبان خوب باید از تغییرات کتاب‌ها و میزان اهمیت یا عدم اهمیت منابع مختلف آگاه باشد تا بتواند با راهنمایی درست، منابع لازم و مفید را در اختیار دانش‌آموز قرار دهد. علاوه بر این، پشتیبان کنکور باید از همه تغییراتی که هر ساله در کنکور سراسری ایجاد می‌شود نیز آگاهی داشته ‌باشد.

۶. دادن برنامه درسی مناسب

همه دانش‌آموزانی که برای کنکور آماده می‌شوند، به برنامه درسی اصولی و مناسب نیاز دارند. به همین دلیل، پشتیبان باید با آگاهی از سرفصل‌ها و همه مباحث درسی، برنامه مطالعه مناسب را در اختیار دانش‌آموز قرار دهد.

۷. داشتن قدرت تشخیص بالا

در مدت زمانی که دانش‌آموز برای کنکور سراسری آماده می‌شود، با مشکلات مختلفی در نحوه مطالعه یا تست‌زنی مواجه خواهد شد. برای تشخیص و حل این مشکلات، پشتیبان و مشاور کنکور باید از قدرت تشخیص بالایی برخوردار باشد.

۸. داشتن مهارت در برنامه ریزی مؤثر

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود، داوطلبان کنکور تمایل به انتخاب مشاور داشته ‌باشند، عدم توانایی آنها در برنامه‌ریزی مناسب است. در واقع پشتیبان و مشاور باید بر اساس نوع شخصیت هر داوطلب، برنامه درسی مناسبی را در اختیار او قرار دهد. مشاور خوب به این موضوع واقف است که صرفاً برنامه درسی سخت و فشرده، عامل موفقیت نیست و برنامه مؤثر باید دارای انعطاف باشد.

۹. برقراری ارتباط مناسب

شاید برخی از افراد تصور کنند که تنها وظیفه مشاور کنکور، ارائه برنامه درسی و متذکر شدن نکات مربوط به آزمون است. اما برخلاف این تصور، مشاور باید با برقراری ارتباط ذهنی مناسب، احساس امنیت و آرامش را در داوطلب تقویت کند. به این ترتیب دانش‌آموز در صورت لزوم مشکلات و درگیری‌های ذهنی خود را که مانع مطالعه و پیشرفت او می‌شوند، با مشاور در میان بگذارد.

برنامه ریزی کنکور سراسری چه نقشی در موفقیت داوطلبان کنکور دارد؟

داشتن برنامه درسی اصولی و منطقی، یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای موفقیت در این آزمون بزرگ است. داوطلبان کنکور به‌دلیل نداشتن تجربه کافی، به‌تنهایی نمی‌توانند برنامه مؤثر و جامعی را تهیه کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود در این زمینه از پشتیبان کنکور کمک بگیرید. در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف مشاور و پشتیبان کنکور، ارائه برنامه درسی مناسب و منعطف به داوطلبان است. در ادامه با مزایای داشتن برنامه درسی آشنا شوید.

  • داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

برنامه درسی به شما کمک می‌کند که اهدافی کوتاه مدت و بلند مدت برای خود تعیین کنید و برای دستیابی به آنها تلاش بیشتری داشته ‌باشید. این موضوع در نهایت منجر به موفقیت شما در آزمون سراسری خواهد شد.

  • عدم اتلاف وقت

داشتن برنامه به شما کمک می‌کند که از اتلاف وقت جلوگیری کنید و از زمان خود نهایت استفاده را داشته‌ باشید. همچنین با وجود برنامه زمان کافی برای مطالعه همه مباحث را بر اساس میزان اهمیت آنها خواهید داشت.

  • افزایش انگیزه

زمانی که شما با برنامه اصولی خود را برای کنکور آماده می‌کنید، پس از مدتی شاهد موفقیت روزافزون خود خواهید بود. همین موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه شما برای تلاش بیشتر خواهد شد.

نحوه مطالعه صحیح برای کنکور سراسری چگونه است؟

به‌دلیل تستی بودن سؤالات کنکور، نحوه آمادگی و مطالعه آن با آزمون‌های دوران مدرسه کاملاً متفاوت است. به همین دلیل ممکن است شخصی که در آزمون‌های مدرسه موفق است، با همان سبک مطالعه، در کنکور به رتبه مناسبی دست پیدا نکند. بنابراین، پیش مقدمه آمادگی برای آزمون سراسری، آگاهی از نحوه صحیح مطالعه است. در این راه، پشتیبان کنکور نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. زیرا پشتیبان با داشتن تجربه و علم کافی، از بهترین شگردهای و روش‌های مطالعه کنکوری آگاهی دارد و شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد. در ادامه با نحوه صحیح مطالعه کنکوری آشنا شوید.

حاشیه‌نویسی

حاشیه‌نویسی را پس از مطالعه کامل دروس و تسلط بر آنها باید انجام دهید. در واقع این کار به شما کمک می‌کند که در زمان جمع‌بندی مباحث، با مطالعه نکات مهمی که یادداشت کرده‌اید، در زمان خود صرفه‌جویی کنید. حاشیه‌نویسی باید کاملاً مرتب و بر اساس اصول خاصی انجام شود. استفاده از نمودار و جدول نیز کمک به‌سزایی در جمع‌بندی مباحث به شما خواهند کرد.

خلاصه‌نویسی

خلاصه‌نویسی نیز به شما کمک می‌کند که در زمان مرور مطالب، به نکات مفید و کلیدی دسترسی داشته ‌باشید. بنابراین در خلاصه‌نویسی، از یادداشت کردن نکات کم اهمیت خودداری و تنها به نوشتن نکات مهمی که باعث یادآوری کلی مطلب می‌شود، اکتفا کنید.

قابل‌اجرا و ارزیابی بودن

روش مطالعه صحیح برای کنکور باید قابل‌اجرا و ارزیابی باشد. در واقع باید برنامه ریزی درسی و نحوه مطالعه شما به گونه‌ای باشد که میزان پیشرفت یا افت شما را به‌خوبی نشان دهد تا از این طریق تغییرات لازم را در برنامه و نحوه مطالعه خود ایجاد کنید.

داشتن شیوه مطالعه اختصاصی

با وجود اینکه همه داوطلبان کنکور برای یک آزمون مشخص آماده می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که نحوه مطالعه و برنامه‌ریزی آنها باید یکسان باشد. زمانی که شما با پشتیبان کنکور مشاوره داشته ‌باشید، برنامه و نحوه مطالعه مختص خودتان را در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابراین از این تصور که باید برنامه‌ای فشرده و یا مشابه با سایر افراد داشته ‌باشید، دوری کنید.

با چه راهکارهایی می‌توان به استرس کنکور پایان داد؟

عوامل مختلفی باعث ایجاد استرس در داوطلبان کنکور سراسری می‌شود. به‌عنوان مثال، عدم موفقیت در کنکور سال‌های گذشته، فشارهای خانواده و سیستم آموزش، نوع شخصیت و… همگی عواملی هستند که باعث ایجاد اضطراب در دانش آموزان می‌شود. راهکارهای متعددی برای کنترل و مدیریت استرس ناشی از کنکور وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم.

  • داشتن پشتیبان و مشاور مناسب

وجود پشتیبان و مشاور مناسب تأثیر به‌سزایی در کاهش استرس شما خواهد داشت. زیرا پیشتیبان کنکور با ارائه راه‌حل‌ها و برنامه درسی مناسب و پیگیری وضعیت شما باعث می‌شود تا احساس کنید در این راه تنها نیستید و با احساس آرامش بیشتری خود را برای آزمون آماده کنید.

  • داشتن برنامه غذایی مناسب

در مدت زمانی که برای کنکور آماده می‌شوید، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته‌ باشید. به‌عنوان مثال بهتر است از مصرف زیاد قند و شکر خودداری کنید. زیرا مصرف بالای قند باعث افزایش میزان استرس شما خواهد شد.

  • ورزش و میزان خواب مناسب

اگر می‌خواهید در کنکور موفق شوید، باید به‌اندازه بخوابید و از ورزش غافل نشوید. هر دو این عوامل، تأثیر زیادی در روحیه شما دارند و باعث سلامت جسمی شما می‌شود. سلامتی جسمی نیز در نهایت باعث افزایش انگیزه و روحیه شما خواهد شد.

جمع ‌بندی

کنکور سراسری یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که هر ساله افراد زیادی خود را برای آن آماده می‌کنند. در این میان، پشتیبان کنکور سراسری، تأثیر زیادی برای آمادگی بهتر و  موفقیت در این راه پر پیچ و خم دارد. مشاور و پشتیبان کنکور، به شما کمک می‌کند تا با افزایش انگیزه و داشتن برنامه درسی مناسب، احتمال موفقیت خود را افزایش دهید. در این مطلب ویژگی‌های بهترین پشتیبان کنکور را مورد بررسی قرار دادیم. پس با توجه به نکات ذکر شده و با انتخاب پشتیبان کنکور مناسب، موفقیت خودرا تضمین کنید.

یادوین یک پلفترم آموزشی با امکان مشاوره و پشتیبانی تحصیلی و کنکور است، با نصب برنامه یادوین می توانید مستقیما با مشاوران در ارتباط باشید و از فایل ها،جزوات و فیلم های آموزش بهره مند شوید.

درباره یادوین

ما با ارائه آموزش کنکور و همچنین مشاوره کنکور در کنار شما هستیم و مثل یک نقشه راه همراه و یار شماییم:) مدرسین ما از بهترین اساتید کنکور هستند که میتوانید در کنار این اساتید بهترین نتیجه و نمرات را بگیرید.

راه های ارتباطی