تلنگری نو در آموزش ایران

بودجه بندی روانشناسی کنکور

دریافت مشاوره آموزشی در یادوین

بودجه بندی روانشناسی کنکور: اگر در دبیرستان رشته علوم انسانی را انتخاب ‌کنید، درس روانشناسی برای کنکورتان اهمیت زیادی خواهد داشت. داوطلبان رشته علوم انسانی برای داشتن بهترین برنامه‌ریزی، باید به بودجه بندی روانشناسی کنکور مسلط باشند. این مقاله را تهیه کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم اهمیت بودجه بندی روانشناسی در کنکور را بهتر درک کنید. در ادامه با هم نکات مربوط به این موضوع را بررسی می‌کنیم.

اهمیت بودجه بندی روانشناسی کنکور

قبل از پرداختن به بودجه بندی روانشناسی کنکور بهتر است کمی درباره اهمیت این درس بیشتر بدانیم. احتمالا درباره‌ی درس‌های رتبه‌ساز مطالبی خوانده یا شنیده باشید؛ درس روانشناسی یکی از درس‌های رتبه‌ساز رشته علوم انسانی محسوب می‌شود. با این وجود مطالعه و برنامه‌ریزی برای این درس برای داوطلبان سختی چندانی ندارد؛ چرا که به علت تک‌درس بودن آن، می‌توان با تسلط بر بودجه بندی روانشناسی کنکور 1402، درصد بالایی در آن گرفت.

* منظور از تک‌درس بودن روانشناسی، این است که در کنکور انسانی تنهای از یک کتاب روانشناسی سوال طرح می‌شود.

علاوه بر تک درس بودن، دلایل دیگری هم وجود دارند که می‌توانند اهمیت تمرکز بر بودجه بندی روانشناسی را به شما نشان دهند:

1.سادگی محتوای درس روانشناسی

دروس رشته علوم انسانی مانند فلسفه و منطق و باقی درس‌ها، همگی پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و مطالعه و برنامه‌ریزی برای کنکور را کمی سخت می‌کنند. روانشناسی به علت محتوای ساده و روان، برای داوطلبان راحتی بیشتری دارد و اگر به خوبی با بودجه‌بندی این درس آشنا شوند، می‌توانند درصد بالایی در کنکور کسب کنند.

البته دقت کنید که برنامه ریزی برای مطالعه همه درس‌ها در صورتی که اصولی انجام شود، قابل انجام و اجرا است. برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور 1402، می‌توانید اپلیکیشن یادووین را دانلود و نصب کنید.

2.جذابیت روانشناسی

علاوه بر ساده و روان بودن این درس، خواندن آن معمولا با احساسات مثبت همراه است. موضوعاتی که در درس روانشناسی پوشش داده می‌شوند عموما برای داوطلبان جذابیت زیادی دارند؛ چرا که به طور مستقیم با روح و روان انسان‌ها سروکار دارد و مواردی در آن مطرح می‌شود که افراد می‌توانند در زندگی خود نیز از آن‌ها استفاده کنند.به همین دلیل داوطلبان کنکور انسانی 1402، با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی به کمک بودجه بندی روانشناسی کنکور می‌توانند رتبه‌ی خوبی به دست بیاورند.

3.به دست آوردن درصد قابل قبول با شروع در هر زمان!

از تیتر طولانی بالا تعجب نکنید! روانشناسی درسی است که حتی اگر نسبت به سایر دروس دیرتر شروع به مطالعه آن کنید، می‌توانید درصد خوبی بگیرید. مسیری که از صفر تا حداقل 50 درصد آن طی می‌کنید، خیلی سریع‌ پیش می‌رود.البته اولویت مطالعه‌ درس‌ها کاملا به نوع برنامه‌ریزی و هدف شما از کنکور بستگی دارد. توجه داشته باشید که همه داوطلبان نمی‌توانند با یک نوع برنامه‌ریزی به هدفشان برسند. برای دریافت مشاوره رایگان کنکور 1402، می‌توانید شماره موبایل خودتان را ثبت کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

بررسی کامل بودجه بندی روانشناسی کنکور

بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی، مشخص می‌کند در هر سال از هر کدام از مباحث این درس، چند سوال طراحی می‌شود و کدام بخش‌ها برای طراحان سوال‌های روانشناسی مورد توجه بوده و کدام یک اهمیت کمتری دارد.اطلاع و بررسی بودجه بندی روانشناسی کنکور در چندین سال متوالی، باعث می‌شود داوطلبان با برنامه ریزی بیشتری برای کنکور خود مطالعه کنند. همچنین این موضوع تمرکز افراد را در مطالعه بیشتر می‌کند. حالا که با درس روانشناسی بیشتر آشنا شدیم و از اهمیت بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی 1401 اطلاع پیدا کردیم، بهتر است به سراغ بررسی بودجه بندی درس روانشناسی کنکور در سال‌های اخیر برویم.

تعداد سوالات درس روانشناسی در کنکور چقدر است؟

برای بررسی دقیق‌تر بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی 1402، ابتدا سهم این درس را از کل سوالات کنکور انسانی بررسی می‌کنیم. از مجموع 280 سوال دفترچه کنکور انسانی، مجموعا 20 سوال به درس روانشناسی اختصاص دارد.

توجه داشته باشید که در بودجه بندی روانشناسی کنکور سوالات این درس آخرین سوالات دفترچه کنکور هستند و مجموعا باید در 15 دقیقه پاسخ داده شوند. البته بعضی از داوطلبان به علت سادگی این درس، ترجیح می‌دهند ابتدا به این سوالات پاسخ بدهند که هم درصد آن را کامل به دست آورند و هم زمان باقی مانده را به دیگر دروس اختصاص دهند. بهتر است اولویت پاسخگویی به سوالات را بر اساس ضعف‌ و قوت‌های شخصی و شرایط روحی خود با کمک مشاور انتخاب کنید.همان‌طور که ابتدای مقاله مطرح شد، در بودجه‌بندی این درس، فقط از یک کتاب سوال طرح می‌شود. طراحی تمامی سوالات روانشناسی کنکور انسانی، از کتاب روانشناسی پایه یازدهم است که در ادامه جزئیات بیشتر آن را بررسی می‌کنیم.

 • تعداد سوالات روانشناسی در کنکور سراسری: 20 سوال
 • سوالات از شماره 261 الی 280
 • مدت زمان پاسخگویی به سوالات: 15 دقیقه
 • مدت زمان پاسخگویی به هر سوال: 42 ثانیه
 • منبع: روانشناسی پایه یازدهم

بودجه بندی هر درس روانشناسی کنکور

سوالات روانشناسی کنکور از 8 درس کتاب پایه یازدهم طراحی شده که از هر کدام از آن‌ها تعداد مشخصی سوال در کنکور وجود دارد. تعداد دقیق سوالات هر درس را در ادامه بخوانید:

 • درس اول) روانشناسی: تعریف و روش مورد مطالعه ¬ 3 سوال
 • درس دوم) روانشناسی رشد ¬ 3 سوال
 • درس سوم) احساس، توجه، ادراک ¬ 4 سوال
 • درس چهارم) حافظه و علل فراموشی ¬ 2 سوال
 • درس پنجم) تفکر (1): حل مسئله ¬ 2 سوال
 • درس ششم) تفکر (2): تصمیم‌گیری ¬ 3 سوال
 • درس هفتم) انگیزه و نگرش ¬ 2 سوال
 • درس هشتم) روانشناسی سلامت¬ 1 سوال

با توجه به تعداد کم درس‌های این کتاب، می‌توان با برنامه‌ریزی و مطالعه اصولی، درصد قابل توجهی را در کنکور از این درس کسب کنید.

نکات پایانی بودجه بندی روانشناسی کنکور

در درس روانشناسی مانند همه دروس دیگر رشته علوم انسانی با آشنایی کامل با بودجه بندی و برنامه ریزی اصولی، می‌توانید درصدهای بالایی بگیرید و درنهایت رتبه و رشته دلخواهتان در دانشگاه را کسب کنید. دقت کنید که نحوه مطالعه، برنامه‌ریزی، تست‌زنی و باقی موارد باید متناسب با رشته دلخواهتان در دانشگاه مد نظرتان باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره اختصاصی، مطالعه مقاله‌های کاربردی، آشنایی با نحوه مطالعه‌ انواع دروس و بسیاری قابلیت‌های کاربردی دیگر، اپلیکیشن یادووین را نصب کنید.

یادوین با بهترین آموزش‌های کنکور و همچنین مشاوره کنکور در کنار شما عزیزان است و مثل یک نقشه راه تا اخر مسیر همراه و یار شما می ماند مدرسین ما از بهترین اساتید کشوری کنکور هستند که میتونید در کنار این اساتید بهترین خروجی و رتبه را در این درس انتظار داشته باشد.

 

 • اهمیت بودجه بندی روانشناسی کنکور چیست؟
 • تعداد سوالات درس روانشناسی در کنکور چقدر است؟
 • بودجه بندی هر درس روانشناسی کنکور چگونه انجام میگیرد؟