تلنگری نو در آموزش ایران

ویژگی های بهترین مشاور کنکور تجربی

اگر شما هم جزو داوطلبان کنکور تجربی سال ۱۴۰۲ هستید و به دنبال یک مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای و کاربلد می‌گردید که اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد و آخرین اخبار روز را نیز به گوشتان برساند، در جای درستی قرار دارید. مشاور مجرب به شما کمک می‌کند که نحوه مطالعه هر درس را یاد بگیرید و با همراهی شما در کسب بهترین نتیجه یاریتان می‌دهد.

برای اینکه با ویژگی‌های بهترین مشاور کنکور تجربی آشنا شوید و وظایف او را بهتر بشناسید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مشاوره کنکور تجربی

هیچ‌وقت تأثیر مشاوره را دست‌کم نگیرید. این روزها بسیاری از مشاوران را می‌توان در عرصه‌های مختلف و همچنین در زمینه کنکور مشاهده کرد که نه بر پایه دانش علمی، بلکه بر اساس سلیقه و علایق خود افراد را راهنمایی می‌کنند. این کار می‌تواند سبب بروز مشکلات بسیار جدی در زندگی و تحصیل شود.

اگر شما نیز می‌خواهید در کنکور ۱۴۰۲ در رشته موردعلاقه خودتان قبول شوید و به دنبال مشاوره کنکور تجربی هستید، با ما همراه باشید. در ادامه نحوه مطالعه برای کنکور ۱۴۰۲ تجربی را برای شما مشخص کرده‌ایم و خواهیم گفت که از کجا بهترین مشاور کنکور تجربی را می‌توانید بیابید.

اهمیت مشاور برای رشته تجربی

قبولی در رشته‌های دانشگاهی مطرح به خصوص در کنکور تجربی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این رشته‌ها بازار کار فوق‌العاده‌ای دارند. از این ‌جهت این روزها بسیاری از داوطلبان به رقابت شدیدی در این زمینه مشغول هستند. در نتیجه دستیابی به رتبه‌های برتر و پذیرش در رشته‌های تاپ تجربی آن هم در دانشگاه‌های معتبر کار ساده‌ای نیست. از طرفی دیگر هدف‌گذاری برای کنکور به‌صورت صحیح، خودشناسی، استعدادیابی و یافتن روش مطالعاتی و تست‌زنی مناسب از جمله اقداماتی هستند که در زمان کم و محدود آمادگی برای کنکور باید انجام شوند.

در اینجا مشاوره کنکور تجربی می‌تواند کمک زیادی به شما کند. درصورتی‌که می‌خواهید به موفقیت برسید و قبولی ۱۰۰ درصدی در کنکور داشته باشید، از اهمیت مشاوره کنکور تجربی غافل نشوید. ما به شما کمک می‌کنیم که رویای خود برای رسیدن به رشته دلخواهتان را در واقعیت تجربه کنید.

بودجه‌بندی دروس کنکور تجربی

یکی از نخستین مواردی که در زمینه آمادگی برای کنکور تجربی باید به آن اشراف کامل داشته باشید، بودجه‌بندی دروس است. بودجه‌بندی را می‌توانید هرساله، توسط وب‌سایت‌های رسمی آموزش‌وپرورش یا سنجش دریافت کنید. بودجه‌بندی کاری آماری و تحلیلی است که به شما کمک می‌کند تا بدانید هر درس، هر موضوع و هر مبحث چه میزان اهمیتی دارد و چه تعداد سؤال از آنها در کنکور مطرح می‌شود. در نتیجه با آمادگی کامل و صرف وقت مناسب برای دروس می‌توان نتیجه بهتری را در کنکور به دست آورد. یک مشاور کنکور تجربی باید در ابتدا بودجه‌بندی‌ها را به طور کامل برای شما شرح دهد.

روش مطالعه دروس کنکوری

مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاری که مشاور کنکور انجام می‌دهد، این است که روش مطالعه هر درس را به شما آموزش می‌آموزد. همان‌طور که می‌دانید روش‌های مطالعه برای امتحانات کتبی نهایی و کنکور متفاوت هستند. همچنین دروس حفظی و دروس محاسباتی روش مطالعه و یادگیری متفاوتی دارند.

اکثر اوقات زمانی که مشاور کنکور تجربی و حتی مشاور کنکور ریاضی یا انسانی روش مطالعه را به داوطلبان آموزش می‌دهد، بسیاری از دانش‌آموزان ادعا می‌کنند که این روش بسیار سخت و وقت‌گیر است و نیاز به برنامه‌ریزی اصولی دارد. با این‌وجود درصورتی‌که بتوانید با این موضوع کنار بیاید، می‌توانید به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش یادگیری در کنکور، تکنیک SQ3R به شمار می‌رود که از ۵ مرحله پیش مطالعه (Survey)، سؤال‌کردن (Question)، مطالعه دقیق (Read)، یادآوری (Recite / Recall) و مرور (Review / Revise) تشکیل شده است. اگر این روش در برنامه‌ریزی درسی به کار برده شود، می‌تواند سرعت مطالعه را نیز تا حد زیادی افزایش داده و کیفیت آن را نیز ارتقا دهد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید این است که همواره مطالعه خود را در مکانی آرام و به‌دوراز هرگونه عوامل مزاحم و محرک‌های محیطی انجام دهید تا به‌این‌ترتیب تمرکز و یادگیری بیشتری داشته باشد.

روش مطالعه دروس کنکور تجربی

در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که هر یک از دروس کنکور تجربی را چگونه مطالعه کنید:

زیست‌شناسی

زیست‌شناسی از آن دسته درس‌های تخصصی و بسیار مهم کنکور تجربی به شمار می‌رود. از این‌ جهت لازم است که آن را با دقت بیشتری بخوانید. اما ماهیت درس زیست‌شناسی و اهمیت یادگیری آن چیزی است که به تکرار و مرور زیادی نیاز دارد. از اولین کتاب شروع کرده و پس از خواندن هر مبحث نکات آن را در دفترچه یا برگه یادداشت کنید. سپس تست مربوط به آن مطلب را بزنید. این کار را برای تمامی دروس انجام دهید. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که ارتباط بین دروس را نیز با یکدیگر مشخص کرده و آن‌ها را در جایی یادداشت کنید. سپس می‌توانید با مشخص‌کردن این ارتباطات در بین سه کتاب تسلط جامعی به درس زیست‌شناسی داشته باشید.

ریاضی

ریاضی کنکور تجربی از آن دسته دروسی است که داوطلبان را اذیت می‌کند. برای تسلط در این درس بهترین راهکار تمرین و تست‌زنی مداوم است. هر مطلبی را که در این درس یاد می‌گیرید، بلافاصله تمرینات آن را انجام داده و مرور تست‌ها را نیز فراموش نکنید. پلتفرم «یادوین» به شما کمک می‌کند که با آمادگی بیشتری برای این راه آماده شوید.

فیزیک

یکی از مهم‌ترین کارهایی که مشاور کنکور تجربی باید انجام دهد، مشخص‌کردن نحوه مطالعه درس فیزیک است. فیزیک از دسته درس‌های مفهومی، حفظی و محاسباتی است که در صورت یادگیری می‌تواند امتیاز بالایی را نیز برایتان به همراه داشته باشد. برای مطالعه این درس ابتدا فرمول‌ها را در یک دفتر مجزا نوشته و آن‌ها را شماره‌گذاری کنید. سپس پارامترهای این فرمول‌ها را یادداشت کرده و آنها را برای خود توضیح دهید. فرمول‌هایی با پارامترهای مشابه را بهتر است که در یک بخش بگذارید تا ارتباط آن‌ها با هم را فراموش نکنید. در نتیجه تست‌زنی و حل سؤالات زیاد به شما کمک می‌کند که بتوانید به راحتی نمره بالایی را کسب کنید.

شیمی

برای یادگیری درس شیمی کافی است که به‌صورت فصل‌به‌فصل پیش برویم. ابتدا یک‌ فصل را مطالعه کرده و سعی کنید مفهوم آن را درک کنید. سپس بخش‌های مختلف آن را متناسب با نوع آن علامت‌گذاری کنید. به طور مثال بخش‌هایی را که حفظی هستند با علامت «ح» و بخش‌هایی را که دارای مسئله و فرمول هستند با علامت «ف» مشخص کنید. سپس به سراغ تست‌ها رفته و تا حد ممکن تست بزنید. نکات تستی را نیز می‌توانید در دفترچه‌ای مجزا یادداشت کرده و از آنها کمک بگیرید. توجه کنید که مرور تست‌زنی در این درس یکی از عواملی است که سبب تقویت شما می‌شود.

زمین‌شناسی

اگر این درس جزو دروس موردعلاقه شما نیست و می‌خواهید که آن را طی یک ماه جمع و جور کنید، بهترین کار آن است که هر فصل را یک دور مطالعه کرده و به جای حفظ متن، نکات تستی و پاسخ‌های تشریحی تست‌های کتاب‌های آموزشی را حفظ کنید. با مرورکردن دائم این تست‌ها می‌توانید به نتیجه مناسب در کنکور دست یابید.

روش مطالعه دروس کنکور ریاضی

دروس کنکور ریاضی نیز مشابه دروس تجربی است. اگر می‌خواهید در این درس‌ها موفق عمل کنید، لازم است که هم تکنیک و هم مهارت را در کنار هم به‌کار ببرید. با مطالعه منظم و مرور دوره‌ای و تست‌زنی مکرر می‌توانید به آمادگی و مهارت لازم برای موفقیت در آزمون سراسری کنکور ریاضی دست یابید. هرجایی که دچار مشکل شدید، کافی است تا اپ «یادوین» را نصب‌کرده و با مشاوره کنکور ریاضی در ارتباط باشید. ما به شما کمک می‌کنیم که بهتر از هر زمان دیگری استعدادهای خود را کشف کرده و متناسب با آن‌ها از پس این آزمون سرنوشت‌ساز بربیاید.

خواندن دروس تخصصی به‌شدت نیازمند داشتن تکنیک و مهارت است. از این‌جهت اگر با آمادگی و مهارت کامل بدانید که چطور باید مطالعه کرد، می‌توانید در آزمون سراسری به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

روش مطالعه دروس کنکور انسانی

دروسی که در کنکور انسانی مطرح می‌شوند، اغلب مفهومی و حفظی هستند. از این‌ جهت سؤالات آنها نیز به همین ترتیب طرح می‌شود. با این‌حال دروس مختلف نیاز به روش مطالعه مختص به خود دارند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

ریاضی

ریاضی از جمله دروس مفهومی است که برای یادگیری آن لازم است تمرین زیادی داشته باشیم. برای یادگیری یک مبحث در ریاضی کافی است که از کتاب‌درسی شروع کنید و پس از خواندن درس‌نامه، تمرین‌های موجود در کتاب را حل کرده و سپس به سراغ تمرین‎های اضافه‌ای که دبیر ارائه داده بروید. سپس با بررسی و رفع اشکال لازم است که تست‌زنی را شروع کنید. بهتر است تست‌ها را هرچند وقت یکبار مرور کنید تا به طور کامل به مفهوم آن دست یابید.

اقتصاد

اقتصاد از جمله درس‌های محاسباتی و مفهومی است. از این ‌جهت کافی است که ابتدا تمامی فرمول‌های کتاب را به طور کامل حفظ کرده و در یک دفتریادداشت کنید. سپس به سراغ متن کتاب رفته و با مطالعه هر مبحث، تمرین‌های آن را در کتاب حل و بررسی کنید. بهترین راهکار برای یادگیری این درس آن است که به طور دقیق و منظم اقدام به روخوانی کرده و با کاربرد انواع فرمول‌ها آشنا شوید.

علوم و فنون ادبی

همان‌طور که می‌دانید تست‌های درس علوم و فنون ترکیبی از آرایه‌های ادبی، قرابت معنایی، تاریخ‌ادبیات و عروض و قافیه است. بهترین راه برای یادگیری این درس آن است که خود را در معرض تست‌های بی‌شمار قرار دهید.

بر اساس گفته‌های داوطلبان بخش تاریخ‌ادبیات یکی از سخت‌ترین بخش‌های این درس به شمار می‌رود که حفظ ‌کردن آن مشکل است. از این‌جهت بهتر است برای هر یک از داستان‌ها یک شخصیت اصلی با مشخصاتی خاص انتخاب کرده و سعی کنید تا مسیر زندگی آن‌ها را در ذهن تجسم و حفظ کنید.

عربی انسانی

عربی از آن دسته درس‌های بسیار مهم و نسبتاً سخت در کنکور علوم‌انسانی به شمار می‌رود که آن را می‌توان در دو دسته مهم قواعد و ترجمه و تعریب قرارداد. برای مطالعه این درس بهترین راه مطالعه متون کتاب‌های درسی است؛ چراکه سؤالات کنکور اغلب با تغییر در متن این دروس طراحی می‌شوند.

تاریخ و جغرافیا

این دو دسته از جمله درس‌های حفظی هستند که مهم‌ترین روش یادگیری آنها تکرار و مرور است. ازاین‌جهت اگر می‌خواهید پیوستگی وقایع را درک کنید و آن‌ها را به‌خوبی به حافظه بسپارید، لازم است که به طور مرتب و بر اساس برنامه‌ریزی دقیق این دروس را مطالعه کنید. روش مطالعه SQ3R برای این دو درس بسیار کاربردی خواهد بود.

جامعه‌شناسی

برای یادگیری درس جامعه‌شناسی کافی است که به فهم عمیقی از مباحث آن دست پیدا کنید. مرور و تکرار از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند تسلط بالایی در این درس داشته باشید. از این‌جهت هریک از دروس و مباحث را به طور منظم مطالعه کرده و تست‌زنی را نیز فراموش نکنید.

فلسفه و منطق

سخت‌ترین و دشوارترین دروس کنکور انسانی را می‌توان فلسفه و منطق عنوان کرد. برای یادگیری این درس بهترین کار آن است که هر نکته مهمی که فهمیدید را در برگه بنویسید. درصورتی‌که متوجه موضوع یک پاراگراف نمی‌شوید، آن را چند بار در ذهن مرور کرده و روی یک برگه بازنویسی کنید. به‌این‌ترتیب متوجه خواهید شد که مفهوم آن چیست. از طرف دیگر می‌توانید با آموزش دادن این درس به دوستان و یا حتی خانواده نیز درک آن را نیز برای خود بیش‌ازپیش ممکن کنید.

روان‌شناسی

روان‌شناسی جزو دروس ساده کنکور انسانی به شمار می‌رود. از این‌جهت با یک برنامه منظم و تکرار و مرور می‌توان به آن تسلط کافی پیدا کرد. کافی است که این درس را به‌صورت مفهومی و کاربردی بخوانید و به راحتی میانگین خود را در آزمون کنکور افزایش دهید. برای دریافت مشاوره کنکور انسانی، روش مطالعه زنی، برنامه‌ریزی درسی و … ما را در «اپ یادوین» همراهی کنید. با استفاده از برنامه‌ریزی درسی که ما در اختیار شما قرار می‌دهیم می‌توانید به‌تمامی دروس کنکور علوم‌انسانی تسلط پیدا کرده و عملکرد بالایی در آن داشته باشد.

برنامه‌ریزی کنکور تجربی

از ابتدا به ما گفته‌اند که برای رسیدن به هر موفقیتی لازم است که برای آن برنامه‌ریزی کرده و یک نقشه راه بچینیم. دقت کنید پیشرفتی که طی زمان رخ می‌دهد را نمی‌توان هیچ‌گاه با پیشرفت‌های ناگهانی مقایسه کرد. از این ‌جهت با برنامه‌ریزی کنکور تجربی به‌خوبی متوجه می‌شوید که چه زمانی استراحت کنید، چه زمانی آزمون دهید، چه زمانی جمع‌بندی کنید و چه زمانی تست بزنید. به ‌این‌ ترتیب سرعت و دقت شما نیز در طی زمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

گاهی اوقات افراد برای خود برنامه‌ریزی می‌کنند. بسیاری از دانش‌آموزان را می‌بینیم که به دلیل تجربه کم برنامه‌ریزی می‌کنند، اما دچار اشتباه شده و نمی‌توانند تا جایی که لازم است از زمان و مهارت خود استفاده کنند. اگر مهارت و تجربه کمی در برنامه‌ریزی دارید، بهتر است که دست به آزمون ‌و خطا نزنید؛ چرا که این کار ریسک بالایی دارد و می‌تواند منجر به از دست ‌رفتن انرژی شما شود.

برنامه‌ریزی را به افراد حرفه‌ای در این حوزه بسپارید. با ما در اپ «یادوین» همراه باشید. مشاوره کنکور تجربی را دریافت کنید، به طور منظم تست بزنید و با استفاده از ویدئو های آموزشی از برترین استادهای کنکور تجربی رتبه خود را ارتقا داده و احتمال قبولی خود را افزایش دهید. تیم مشاوره یادوین شما را با انواع حذفیات کنکور تجربی، بودجه‌بندی‌ها، روش‌های مطالعه و … آشنا می‌کند.

ویژگی‌های یک مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای

چگونه متوجه شویم که مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای است و تجربه بالایی در این زمینه دارد؟ به‌طورکلی ویژگی‌های اصلی مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای را می‌توان موارد زیر عنوان کرد:

اطلاع دقیق از تمامی منابع مهم و مناسب هر درس

پشتیبان کنکور تجربی حرفه‌ای اهمیت و نقش هر درس را در ارتقای رتبه قبولی در رشته‌های مختلف می‌داند و بر همین اساس منابع مناسب و دقیق را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

آموزش روش صحیح مطالعه

قطعاً نحوه مطالعه می‌تواند تا حد زیادی تعیین‌کننده موفقیت افراد باشد. مشاوره کنکور مناسب انواع روش‌های مطالعه را برای هر درس آموزش می‌دهد تا داوطلبان بتوانند به راحتی هرچه بیشتر به درس‌ها تسلط پیدا کنند.

آموزش تکنیک‌های تست‌زنی

در کنار مطالعه مناسب، تست‌زنی نیز تاثیر زیادی در قبولی کنکور دارد. از این ‌جهت مشاوره کنکور تجربی نکات مهم در زمینه تست‌زنی را آموزش داده و یاد می‌دهد که چگونه از زمان به‌خوبی استفاده کنیم و سؤالات کدام یک از دروس را در ابتدا بررسی و پاسخ دهیم.

توجه به بودجه‌بندی در زمان برنامه‌ریزی

هر یک از داوطلبان از نظر میزان یادگیری با هم تفاوت دارند. از این‌ جهت کار مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای این است که در زمان برنامه‌ریزی این تفاوت‌ها را لحاظ کرده و در کنار آن اهمیت دروس و مطالب را نیز در نظر داشته باشد. داوطلب باید با توجه ‌به بودجه‌بندی‌های مطرح شده، دروس مهم را در اولویت قرار دهد و بتواند زمان زیادی را برای موارد مهم‌تر اختصاص داده و به نتیجه مطلوبی برسد.

در دسترس‌بودن

یکی از مشکلاتی که اغلب داوطلبان با مواجه هستند این است که احتمال دارد در حین مطالعه سوالی در ذهن آنها شکل بگیرد و نیاز به مشاوره کنکور سریعی داشته باشند. مشاور کنکور تجربی مناسب همواره در دسترس است و مشاوره‌های لازم را به داوطلبان ارائه خواهد کرد. شما می‌توانید با نصب «اپ یادوین» به راحتی در هر ساعتی از شبانه‌روز که نیاز به مشاوره داشتید، آن را با ما مطرح کنید. مشاوران ما به طور ۲۴ ساعته در اختیار شما هستند و سؤالات شما را پاسخ می‌دهند.

تحلیل سؤالات آزمون‌ها

دیگر ویژگی یک مشاور کنکور تجربی عالی و حرفه‌ای این است که آزمون‌ها را تحلیل کرده و سؤالات آن‌ها را بررسی می‌کند. به‌طوری‌که داوطلب بتواند بر سؤالات تسلط کافی پیدا کند. این عامل مخصوصاً برای دروس تخصصی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مشاوره تحصیلی و کنکوری تجربی با اپ یادوین

درصورتی‌که به دنبال دریافت بهترین خدمات مشاوره‌ای برای موفقیت در کنکور تجربی، ریاضی و انسانی هستید، کافی است اپ «یادوین» را نصب کنید. ما با داشتن کادر مجرب مشاوران حرفه‌ای و باتجربه و با استفاده از متدهای روز شما را در جهت رسیدن به موفقیت یاری می‌کنیم.

مشاوران ما در پلتفرم «یادوین» برنامه‌ درسی را متناسب با شرایط شما طراحی می‌کنند و به‌صورت ۲۴ ساعته نیز پشتیبانی کاملی دارند. به طوری که شما می‌توانید سؤالات، نظرات و مشکلات خود را در هر زمان از شبانه‌روز با ما مطرح کنید. خدمات ارائه شده در اپ یادوین شامل مشاوره، پشتیبانی، ارائه برنامه درسی، مشاوره آنلاین، ارائه ویدئوهای آموزشی، تست‌های منظم از جمله تست‌های شخصیت شناسی، علاقه سنجی و … است که توسط بهترین اساتید و بهترین مشاوران و با هزینه پایین در اختیارتان قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید از طریق این پلتفرم هم با مشاوران خود در ارتباط باشید و هم برنامه درسی دریافت کنید. هم تست بزنید و هم ویدئو های آموزشی را خریداری کرده و آن‌ها را به راحتی مشاهده کنید. از جدیدترین اخبار کنکور مطلع شده و با آمادگی بیشتری در آزمون سراسری شرکت کنید.

توجه کنید که این پلتفرم تنها مختص داوطلبان تجربی نیست و شما می‌توانید برای دریافت انواع مشاوره کنکور انسانی و مشاوره کنکور ریاضی به راحتی از این طریق به بهترین مشاوران دسترسی داشته باشید. برنامه‌ریزی درس به درس، آزمون‌های جمع‌بندی و ترکیبی، ویدئو های آموزشی درسی و تست‌زنی، افزایش معدل و… از جمله مواردی هستند که ما در اختیار شما داوطلبان کنکور تجربی، ریاضی و انسانی نیز قرار می‌دهیم.

نتیجه‌گیری

بهترین مشاوره کنکور تجربی فردی است که خود این رشته را ادامه داده و از تجربه و مهارت کافی در زمینه برنامه‌ریزی درسی، آموزش روش مطالعه و یادگیری، بودجه‌بندی‌های درسی، تست‌زنی و … برخوردار باشد تا بتواند دانش‌آموزان را نیز در مسیری مناسب به سوی موفقیت هدایت کند. با استفاده از پلتفرم «یادوین» شما نیز می‌توانید به بهترین مشاوران کنکور تجربی، ریاضی و انسانی دسترسی داشته باشید و با قدرت بیشتری به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

یادوین با بهترین آموزش های کنکور و هم چنین مشاوره کنکور در کنار شما عزیزان خواهد بود و تا پایان مسیر موفقیت همراه و یاز شما می ماند.

  • ویژگی های یک مشاوره کنکور تجربی حرفه ای چیست؟
  • بودجه بندی دروس کنکور تجربی چگونه است؟
  • روش مطالعه زیست شناسی کنکور تجربی به چه صورت است؟
  • مشاوره برای کنکور تجربی چقدر اهمیت دارد؟

 

Contact with Yadovin