تلنگری نو در آموزش ایران

بهترین مشاور کنکور انسانی

مشاور کنکور انسانی، مشاوره کنکور انسانی

مشاور کنکور انسانی: رشته علوم انسانی از رشته‌های پر درآمدی است که رقابت زیادی در کنکور دارد. داوطلبان رشته علوم انسانی با حدود 350 تا 370 هزار نفر شرکت‌کننده، بعد از رشته تجربی، بیشترین میزان رقابت را بین رشته‌های مختلف کنکور دارند. رشته‌های دانشگاهی پرطرفدار علوم انسانی آنقدرها متنوع نیستند و بیشتر دانش‌آموزان تمایل به قبولی در رشته‌هایی مانند حقوق، روانشناسی، مدیریت و حسابداری دارند. همین موضوع رقابت را دشوار کرده به نحوی که گفته می‌شود برای قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه تهران باید در کنکور رتبه‌ای بین 1 تا 59 کسب کنید. مشاوره کنکور برای داوطلبان رشته انسانی به آنها کمک می‌کند تا با برنامه منظم و اصولی در جهت قبولی رشته دلخواه خود حرکت کنند. در ادامه این مطلب تحت عنوان مشاور کنکور انسانی به بررسی تمامی اطلاعات موردنیاز داوطلبان کنکور رشته انسانی خواهیم پرداخت.

زیر گروه‌های رشته انسانی را بشناسید

گروه انسانی 5 زیرگروه دارد که در هر زیرگروه، درس‌های مختلف با توجه به اهمیتشان ضریب متفاوتی دارند. اولین کاری که مشاور کنکور انسانی انجام می‌دهد این است که به شما کمک کند اهداف دقیق خود را تعیین کنید تا در ادامه برنامه‌ریزی مطالعاتی مناسبی برای قبولی در رشته مورد علاقه‌تان در اختیار شما قرار دهد. رشته‌های دانشگاهی هر زیر گروه را می‌توانید در جدول زیر بخوانید.

زیرگروه یک : 

 • زبان و ادبیات فارسی
 • معارف اسلامی
 • حقوق
 • علوم قضایی
 • فلسفه

زیرگروه دو:

 • علوم اجتماعی (و گرایش‌های مربوط به آن)
 • خبرنگاری (گرایش علوم اجتماعی، فرهنگی و هنری)

زیرگروه سه:

 • تمام گرایش‌های مدیریت و علوم اقتصادی و…

زیرگروه چهار:

 • تمام گرایش‌های علوم سیاسی
 • تاریخ
 • دبیری تاریخ
 • جغرافیا
 • دبیری جغرافیا
 • باستان شناسی

زیرگروه پنج:

 • روانشناسی
 • راهنمایی و مشاوره
 • علوم تربیتی
 • کتابداری
 • دبیری تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • کاردانی تربیت بدنی

چرا به مشاور کنکور انسانی نیاز داریم؟

یکی از مشکلات داوطلبان کنکور انسانی این است که منابع مطالعاتی بسیار زیادی برای کنکور انسانی وجود دارد و برنامه‌ریزی درسی برای مطالعه موثر را برای داوطلبان سخت می‌کند. مشاور کنکور انسانی حرفه‌ای با توجه به هدف شما، می‌داند که بهتر است از چه منابعی استفاده کنید و حتی از کدام منبع به چه مقدار استفاده کنید.مشاور کنکور انسانی هدف شما را در اولویت قرار می‌دهد و بر مبنای آن، برنامه‌ریزی درست و اصولی انجام می‌دهد. با توجه به این که آزمون‌های مدارس تشریحی است، دانش‌آموز ممکن است فرصت کافی برای مطالعه شخصی برای کنکور نداشته باشد. اینجاست که باید از مشاور کمک بگیرید. مشاور کنکور علوم انسانی با معرفی منابع درست آموزشی و برنامه‌ریزی درست و اصولی به شما کمک می‌کند به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

در اپلیکیشن یادوین بهترین منابع مطالعاتی و نکات تست‌زنی را برای شما قرار داده‌ایم. با نصب این اپلیکیشن می‌توانید از فرصت‌های ویژه‌ای که تفاوت میان رتبه برتری‌ها با داوطلبان معمولی را مشخص می‌کند، بهره‌مند شوید.

برای دانلود اپلیکیشن یادوین کلیک کنید.

انتخاب رشته انسانی کنکور با کمک مشاور

یکی از مهم‌ترین گام‌ها در مشاوره کنکور انسانی، انتخاب رشته است. انتخاب رشته همان چیزی است که سرنوشت شما را رقم می‎‌زند. برای انتخاب رشته مناسب باید رشته‌ای را انتخاب کنید که علاوه‌بر بازار کار خوب و آینده و فرصت شغلی، با استعداد و علاقه شما هم متناسب باشد.تجربه نشان می‌دهد که بسیاری از داوطلبان هیچ دیدی نسبت به رشته‌هایی که انتخاب می‌کنند ندارند و صرفا بر اساس توصیه افراد مختلف یا شرایط جوی حاکم بر جامعه، انتخاب رشته می‌کنند.یکی از فاکتورهای مهم انتخاب رشته این است که مطمئن شوید شغلی که می‌خواهید در آینده در آن مشغول به کار شوید، واقعا علاقه شما را برانگیخته می‌کند. کسب رتبه برتر در کنکور انسانی دلیل خوبی برای انتخاب رشته‌های حقوق یا روانشناسی فقط به دلیل پرطرفدار بودن، نیست.

شرایط وقتی دردناک و غیرقابل تحمل می‌شود که شما با رتبه فوق‌العاده رشته‌ای پرطرفدار را انتخاب می‌کنید و بعد متوجه می‌شوید که اصلا برای آن رشته ساخته نشده‌اید و هیچ علاقه‌ای به آن ندارید. برای این که بدانید واقعا به چه رشته‌ای علاقه دارید و تحصیل در کدام رشته دانشگاهی متناسب با استعداد، توانایی و علاقه شماست، بهتر است با یک مشاور کنکور انسانی مشورت کنید تا با اصول و اساسی که می‌گوید بهترین هدف را برای خود انتخاب کنید.

مشاور کنکور انسانی، مشاوره کنکور انسانی

مراحل مطالعه کنکور انسانی همراه با مشاور

تا حالا این سوال برایتان پیش آمده که چرا گاهی افرادی که با هم درس خوانده و مطالعه‌ای یکسان داشته‌اند رتبه‌های متفاوتی کسب می‌کنند؟ رعایت نکات طلایی و مهم باعث این اختلاف در رتبه‌ها می‌شود، نکاتی که باید هنگام مطالعه با مشاور رعایت کنید و از فواید داشتن مشاور کنکور انسانی حرفه‌ای است.

1. انتخاب هدف مناسب

برای انجام دادن هر کاری باید هدفی تعیین کنید. تا زمانی که هدفی برای خود تعیین نکنید نمی‌توانید به سوی آن حرکت کنید یا برای رسیدن به آن تلاش کنید. تعیین هدف در گام اول مهم‌ترین کاری است که باید همراه با مشاور انجام دهید. مشاور بر اساس اطلاعاتی که از دانش‌آموز دریافت می‌کند و ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی او در انتخاب هدف به او کمک می‌کند.

2. منابع درست و مهم مطالعاتی

یک مشاور کنکور انسانی متخصص با تمامی منابع مطالعاتی آشناست و می‌داند چه کتاب تست یا درسنامه‌ای برای دانش‌‌آموز بهتر است و کدام را چقدر باید مطالعه کند. بسیاری از داوطلبان رشته علوم انسانی در انتخاب و مطالعه منابع مطالعاتی سردرگم می‌شوند. این افراد تلاش می‌کنند همه منابع را مطالعه کنند و در نهایت هیچکدام را درست و کامل مطالعه نمی‌کنند. به همین دلیل هم بسیاری از آن‌ها در سال‌های اخیر موفق به کسب رتبه برتر نشده‌اند. بنابراین بهتر است در انتخاب منابع خود دقت لازم را داشته باشید یا از مشاور حرفه‌ای کمک بگیرید.

3. آشنا با بودجه‌بندی رشته انسانی

مشاور کنکور انسانی با تجربه و حرفه‌ای، بر بودجه‌بندی کنکور رشته علوم انسانی مسلط است و می‌داند کدام درس‌ها اهمیت بیشتری دارند؛ بنابراین به داوطلب می‌گوید که کدام بخش‌ها را بیشتر مطالعه کند و تست بزند تا نتیجه بهتری کسب کند. مشاور کنکور انسانی در برنامه‌ریزی درسی داوطلب، دروسی که ضرایب بالاتری دارند و سوالات بیشتری از آن‌ها طرح می‌شود را با تناوب بیشتری قرار می‌دهد.

4. بانک سوالات سال‌های قبل

سوالات سال‌های گذشته می‌تواند به عنوان منبع بسیار مهمی برای آشنایی داوطلبان با طراحی سوالات کنکور پیش رو باشد. بهتر است که از مشاور کنکور انسانی خود بانک سوالات سال‌های قبل را دریافت کنید و از او بپرسید که کدام تست‌ها مهمند و باید آن‌ها را بیشتر تمرین کنید و چه تست‌هایی خیلی اهمیت ندارند.

5. انگیزه و امید در روزهای سخت

مشاور کنکور انسانی اگر حرفه‌ای و کار درست باشد، مانند رفیقی در روزهای سخت کنار شماست. او روزهایی که انگیزه و امید خود را از دست می‌دهید، حمایتتان می‌کند و اجازه نمی‌دهد از هدف خود دور شوید. مهم‌ترین ویژگی هر مشاور که باید به آن توجه زیادی داشت، دلسوز بودن  است. مشاور کنکور انسانی باتجربه، خصوصا اگر خود رتبه برتر سال‌های قبل باشد، با سختی‌ها و فشارهای روی دوش دانش‌آموز به خوبی آشناست و چون خود این مسیر را رفته می‌‌داند که چطور می‌تواند به بهترین نحو به شما کمک کند.

6. برنامه هفتگی و انعطاف‌پذیر

برنامه مشاوره کنکور انسانی باید به صورت هفتگی باشد و در هر هفته درس‌ها با ترتیب و چینش خاصی نوشته شوند. تعداد دفعات مرور باید جوری تنظیم شوند که هیچ مطلبی فراموش نشود. در مسیر مطالعه تا کنکور ممکن است هزاران اتفاق برای داوطلب بیفتد و بعضی روزها نتواند درس‌ها را طبق برنامه مطالعه کند؛ بنابراین برنامه‌ای خوب است که انعطاف‌پذیر باشد تا اگر داوطلب نتوانست در یک هفته مطالعه مناسبی داشته باشد در هفته‌های بعدی کاملا جبران شود.

7. علت‌یابی از مشاور

در طول مسیر مطالعه تا کنکور هر مشکلی که برایتان پیش آمد، با مشاور خود در میان بگذارید و علت را از او بپرسید. اگر کلافه شدید و فکر می‌کنید نمی‌توانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید با مشاور خود صحبت کرده و او را مانند رفیق خود بدانید. مشاور کنکور انسانی متخصص و حرفه‌ای با انجام برخی تست‌ها به راحتی می‌تواند با علایق شما آشنا شود.

مشاوره رایگان یادوین 

رشته انسانی بعد از تجربی، بیشترین داوطلب را دارد و به دلیل تعداد منابع مطالعاتی زیاد رقابتی بسیار سخت را برای داوطلبان به وجود آورده. طی کردن این مسیر بدون مشاور و راهنما بسیار دشوار و شاید برای برخی ناممکن است. انتخاب مشاور نیازمند رعایت اصول و نکاتی است که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم.شاید اعتماد به مشاور و پیدا کردن مشاوری مناسب برایتان دشوار به نظر برسد. ما در یادوین همراه با رتبه‌های برتر‌ سال‌های قبل، بهترین‌ها را به عنوان مشاور کنکور انسانی را برای شما در نظر گرفته‌ایم.شماره تلفن خود را ثبت کنید و مشاوره رایگان یادوین بهره‌مند شوید.

یادوین با بهترین آموزش‌های کنکور و همچنین مشاوره کنکور در کنار شما عزیزان است و مثل یک نقشه راه تا آخر مسیر همراه و یار شما می ماند مدرسین ما از بهترین اساتید کشوری کنکور هستند که می‌توانید در کنار این اساتید بهترین خروجی و رتبه را در این درس انتظار داشته باشد.

 • چرا به مشاور کنکور انسانی نیاز داریم؟
 • مراحل مطالعه کنکور انسانی همراه با مشاور چیست؟
 • انتخاب رشته انسانی با کمک مشاور چگونه انجام می شود؟