تلنگری نو در آموزش ایران

مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی

دریافت مشاوره آموزشی در یادوین

دانش‌آموزانی که وارد پایه دهم رشته علوم انسانی می‌شوند باید آمادگی و توانایی مطالعه حجم زیادی از مطالب و مباحث حفظی و تشریحی را داشته باشند. در کنار این مسئله آن‌ها باید توانایی تجزیه و تحلیل و درک مفهومی مطالب را هم پیدا کنند تا برای حل سوالات کنکور آماده شوند. استفاده از امکانات مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی علاوه بر هر دو این‌ها، به برنامه‌ریزی صحیح داوطلبان برای مطالعه مناسب هم کمک می‌کند.

رشته انسانی و مشاور تحصیلی پایه دهم انسانی

بسیاری از افراد جامعه معتقدند رشته علوم انسانی از با رشته‌های ریاضی و فیزیک و علوم تجربی ساده‌تر است؛ اما ماجرا کاملا متفاوت است! این رشته تعداد زیادی درس حفظی و مفهومی دارد که اهمیت برنامه‌ریزی و داشتن مشاور تحصیلی پایه دهم انسانی تقویت و بهبود آن‌ها برنامه‌‌ریزی کنند.از طرفی معمولا دانش‌آموزان این رشته، با درس‌هایی که با فرمول و اعداد سروکار دارند مثل ریاضی سازگاری چندانی ندارند. یکی از وظایف مشاور تحصیلی، طراحی نقشه راه برای مطالعه اصولی و مرور منظم این درس‌هاست.

برنامه‌ریزی دروس توسط مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی

رشته علوم انسانی مانند همه رشته‌ها علاوه بر درس‌های عمومی، درس‌های تخصصی خاص خود را دارد. درس‌هایی مانند علوم و فنون ادبی، فلسفه و منطق، جامعه‌شناسی و… به صورت تخصصی در این رشته تدریس می‌شوند و کاملا مفهومی و حفظی هستند.

دانش‌آموزان در سال دهم رشته علوم انسانی برای اولین بار با چنین دروسی مواجه می‌شوند؛ به همین علت مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی باید برای تسلط کامل به این درس‌ها، یک برنامه مطالعاتی منظم و شخصی‌سازی‌شده برای هر دانش آموز تدوین کند.یکی دیگر از وظایف مشاور تحصیلی، ارائه برنامه واقع‌بینانه است. برنامه‌ریزی مطالعه دانش‌آموزان باید قابل اجرا باشد و دانش‌آموز توان اجرای مداوم آن را داشته باشد. پشتیبان تحصیلی پایه دهم انسانی باید با تعامل با شخص دانش‌آموز به بهترین برنامه مطالعاتی برای او برسد.

برای دانلود اپلیکیشن یادوین کلیک کنید.

آشنایی با رشته‌ها و آینده کار هر رشته

بیشتر دانش‌آموزان دهمی با رشته‌های دانشگاهی که از طریق رشته انسانی می‌توان به آن‌ها وارد شد و آینده شغلی آن‌ها آشنایی ندارند. مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی باید به همه رشته‌ها و بازار کار آن‌ها شناخت داشته باشد و داوطلبان کنکور را با رشته‌ها آشنا کند. این کار باعث می‌شود دانش‌آموزان هدف خود را بهتر بشناسند و تلاش بیشتری برای تحقق آن داشته باشند.

آمادگی در همه ابعاد کنکور

تسلط به درس‌ها، یادگرفتن مهارت تست‌زنی، آشنایی با بازار کار رشته‌ها و… بخشی از وظایف مشاوره تحصیلی پایه دهم انسانی در جهت آماده کردن دانش‌آموز برای کنکور سراسری است. دانش‌آموزان در سال‌های قبل از کنکور و در زمان آمادگی برای آن، دچار استرس و فشار روانی زیادی می‌شوند. در صورتی که این استرس‌ها به شیوه کنترل نشوند، می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به داوطلبان وارد کنند. مشاوره تحصیلی، باید از همان ابتدا به کنترل و کاهش استرس دانش‌آموزان کمک کند و آمادگی روحی آن‌ها را تقویت کند. به همین علت بهتر است زمان انتخاب پشتیبان تحصیلی علاوه بر بررسی تخصص و دانش، به این موارد هم دقت کنید.

یادوین با بهترین آموزش‌های کنکور و همچنین مشاوره کنکور در کنار شما عزیزان است و مثل یک نقشه راه تا آخر مسیر همراه و یار شما می ماند مدرسین ما از بهترین اساتید کشوری کنکور هستند که می توانید در کنار این اساتید بهترین خروجی و رتبه را در این درس انتظار داشته باشد.

  • آشنایی با رشته ها در آینده داوطلبان کنکور تاثیرگذار خواهد بود؟
  • برنامه ریزی تحصیلی باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
  • مشاوره تحصیلی در امادگی دانش اموزان قبل از کنکور چه نقشی را ایفا میکند؟