تلنگری نو در آموزش ایران

مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی

دریافت مشاوره آموزشی در یادوین

در رشته تجربی از همان ابتدا یعنی پایه دهم، همه درس‌ها، به ویژه درس زیست‌شناسی، برای کنکور اهمیت زیادی دارند. علاوه بر این به دلیل تغییر شرایط دانش‌آموزان، حضور مشاور تحصیلی پایه دهم تجربی برای پیشرفت درسی و جلوگیری از افت تحصیلی واجب است. در بسیاری از مدارس برنامه درسی یکنواختی وجود دارد و دانش‌آموزان به تنهایی نمی‌توانند آمادگی لازم برای کنکور را به دست آورند. پشتیبانی تحصیلی پایه دهم تجربی به برنامه‌ریزی اصولی آن‌ها برای موفقیت در امتحانات مدرسه و آمادگی برای کنکور کمک زیادی می‌کند.

چرا باید از مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی کمک بگیریم؟

دانش‌آموزانی که به رشته تجربی وارد می‌شوند، به خوبی از سطح رقابتی که در این رشته جریان دارد مطلع هستند. به همین علت برنامه‌ریزی منظم و مطالعه اصولی از همان پایه دهم اهمیت پیدا می‌کند. مهم‌ترین درس رشته تجربی زیست‌شناسی است که سوالات آن در کنکور کاملا به صورت تلفیقی از پایه‌های مختلف مطرح می‌شوند.در صورتی که داوطلبان مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی را کنار خود داشته باشند، با بررسی بودجه‌‌بندی کنکور و سطح درسی دانش‌آموز می‌توانند برای تسلط به تمامی مباحث و افزایش عملکرد و سطح درسی برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند.همچنین با توجه به محیط شدیدا رقابتی که بین دانش‌آموزان رشته تجربی وجود دارد، احتمال دچار شدن به مشکلات روحی مانند اضطراب و نگرانی در آن‌ها بیشتر است. پشتیبانی تحصیلی پایه دهم تجربی تاثیر به‌سزایی در کنترل این موارد و کمک به بهبود آن دارد.

مشخصات مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی

پشتیبانی تحصیلی پایه دهم تجربی برای این که بتواند مشاوره کارآمدی به دانش‌آموزان بدهد، باید استاندارهای یک مشاور خوب را داشته باشد. اصلی‌ترین معیارهای یک مشاور خوب را در ادامه آورده‌ایم:

 

برای دانلود اپلیکیشن یادوین کلیک کنید.

  • ارائه برنامه شخصی‌سازی‌شده برای هر دانش‌آموز

مهم‌ترین وظیفه مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان است، اما متاسفانه تعداد زیادی از مشاوران از یک برنامه مطالعاتی یکسان برای همه دانش‌آموزان خود استفاده می‌کنند. برنامه هر فرد باید با توجه به سطح درسی، زمان، امکانات، شخصیت و به طور کلی به صورت اختصاصی و شخصی تدوین شود.

  • شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان

هر دانش‌آموزی نقاط قوت و ضعف خاص خودش را دارد و برای دریافت بهترین نتیجه در امتحانات مدرسه و کنکور سراسری باید این نقاط را شناسایی کند. مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی اگر مشاور خوبی باشد، با استفاده از روش‌های علمی نقاط قوت هر فرد را پیدا و در تقویت آن‌ها به او کمک می‌کند. همچنین از سوی دیگر نقاط ضعف را شناسایی و راهکارهایی برای رفع آن ارائه می‌کند.

  • توجه کافی به امتحانات مدرسه و مطالعه تشریحی

مطالعه به روش تستی یا همان کنکوری، زمانی بهترین نتیجه خود را دارد که دانش‌آموز به مباحث پایه‌ای مسلط باشد. درس‌های پایه دهم تجربی از دروس پایه‌ به حساب می‌آیند. به همین علت مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی باید به نحوی برای دانش آموزان برنامه‌ریزی کند که علاوه بر تسلط کامل به موضوعات، امتحانات تشریحی مدرسه را نیز به خوبی پشت سر بگذارند.

  • همراهی مستمر مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی

برای موفقیت در پایه دهم تجربی و به دست آوردن بیشترین آمادگی برای کنکور سراسری، باید مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی به صورت مستمر در کنار دانش‌آموز حضور داشته باشد. مشاوره در دوران تحصیل به ویژه در مقاطع دهم و یازدهم رشته علوم تجربی به یادگیری اصولی مدیریت زمان کمک می‌کند و باعث می‌شود در سال کنکور بتوانید با بازدهی بیشتری برنامه‌ریزی و مطالعه کنید.در هر پایه تحصیلی که هستید، مشاوران حرفه‌ای یادوین در کنار شما خواهند بود.شماره تلفن خود را ثبت کنید تا مشاوران یادوین با شما تماس بگیرند.

یادوین با بهترین آموزش‌های کنکور و همچنین مشاوره کنکور در کنار شما عزیزان است و مثل یک نقشه راه تا آخر مسیر همراه و یار شما می ماند مدرسین ما از بهترین اساتید کشوری کنکور هستند که می‌تونید در کنار این اساتید بهترین خروجی و رتبه را در این درس انتظار داشته باشد.

  • چرا باید از مشاوره تحصیلی پایه دهم تجربی کمک بگیریم؟
  • اصلی ترین معیارهای مشاور خوب چیست؟
  • آیا حضور و همراهی مستمر مشاور تحصیلی در بازدهی کنکور تاثیرگذار خواهد بود؟